לאחר רכישת דירה חדשה, מוצא הלקוח עצמו מתלבט באיזה מטבח לבחור מהמבחר ומהמגוון הרחב הקיים בשוק. לא אחת שומעת אני את המשפטים הבאים" יש כל כך הרבה סוגי מטבחים וחומרים,אני לא יודע/ת כבר במה לבחור. חשבתי שזה יהיה פשוט, אבל מדובר בכאב ראש לא קטן".
שתי החלטות חשובות שיש לקבל הינן סגנון המטבח וחומרי הגלם ליצורו.

סגנונות מטבח שונים:

1. מטבח בסגנון כפרי-העשוי מחומרים טבעיים וחמים כמו:עץ אלון,מייפל,ונגה,אגוז ,דובדבן וטיק. ישנם עיצובים חלקים וישנם מטבחים המשלבים עץ וחריטות.

2. מטבח בסגנון מודרני- המעוצב ברוב המקרים בסגנון תעשיתי אורבני ומתאפיין במשטחי קוריאן,ציפויי לק ונירוסטה. מאופיין בקו מינימליסטי,המדגיש  את מגמת הנקיון החזותי.

3.מטבח בסגנון אקלקטי-עירוב סגנונות המשולבים באופן הרמוני.4.מטבח בסגנון רומנטי-בעל קווים מסוגננים ,שימוש בחומרים טבעיים כמו עץ הצבוע בפסטל ובאביזרי פרזול בעלי פיתוחים.

חומרי גלם:

1. עץ מלא-עץ טבעי שאינו גרוס או מודבק. המראה יכול להיות כפרי מחוספס או אלגנטי ומבריק. דלת עץ מלא עוברת משיחה בלקה שקופה או מגוונת המבטיחה את אטימת החומר. גם במטבחים היוקרתיים הגוף יהיה סנדוויץ' או סיבית והדלתות בעץ מלא.

2.סנדוויץ'-בדר"כ מעץ גבון. פלטה עשויה משכבות עץ המודבקות זו לזו בצורת שתי וערב.מספר השכבות הינו אי זוגי על מנת למנוע דפורמציה. הסנדוויץ' משמש לבנית גוף הארון.

3.שבבית (סיבית)-פלטה העשויה נסורת עץ מעורבת בדבק וכבושה בלחץ ובחום. יצור השבבית נעשה רק על ידי מכונות מכניות. חוזק השבבית תלוי בדבק ובדחיסה, ככל שהדחיסה גבוהה יותר ,היא טובה וחזקה יותר. השבבית(סיבית) משמשת לבנית גוף הארון.

4.MDF-פלטה העשויה מתערובת של אבק עץ דחוס. MDF משמש להכנת דלתות.ציפויים

1.עץ מלא.

2.מלמין-ציפוי פלסטיק ,מקובל כציפוי לסיבית.

3.פורמיקה-תערובת של נייר וחומרים פלסטיים. ישנן פורמיקות עם ציפוי מתכת .

4.פורניר-ציפוי העשוי מקילוף של עץ טבעי.

5.צביעה -הצביעה מבוצעת בהתזה והיא מגינה על העץ ,ניתן לבצע ציפוי אפוקסי(שלייף לק) שהוא צבע בתנור,הגימור יכול להיות מבריק או מט.

6.זכוכית-קיים מגוון רחב :זכוכית מחוסמת,זכוכית מחוספסת ע"י התזת חול,זכוכית צבועה וזכוכית חלבית.


אתי לוי עזריה, אדריכלות ,עיצוב פנים וניהול פרוייקטים
התמחות בתכנון מטבחים וביצוע תוכניות מטבחים
טלפון סלולרי  054-4789017

מנהלת פורום עיצוב ואדריכלות פנים באתר כפר סבא הירוקה

http://www.etty-design.com