התכנון והביצוע הושתתו על אלמנטים סביבתיים, כשימוש בחומרים בעלי תו תקן ירוק, מערכת אנרגיה גיאותרמית, איסוף מי מזגנים, הכנה למערכת לטיפול במים אפורים, בידוד מעטפת המבנה, הגברת השימוש בהצללה, תאורה ואוורור טבעיים ועוד. בית-הספר יחומם ויקורר ללא מזגנים. מערכת החימום והקירור תופעל באמצעות מערכת אנרגיה גיאותרמית, שבסיסה בבור בעומק 120 מטר מתחת לקרקע. הטמפרטורה הקבועה בעומק זה, בין 22 ל-24 מעלות, תתורגם באמצעות המערכת ותותאם לפנים בית-הספר. מדובר בחיסכון של למעלה מ- 50 אחוז באנרגיה.

 

בימים אלה מושלמות העבודות לסיום הקמת בית הספר. במקביל לעבודות ההקמה יוקם גשר הולכי רגל מעל רחוב מנחם בגין (בן יהודה) שיחבר בין מתחם 60 למתחם 80 ויאפשר מעבר של הולכי רגל לכיוון בית הספר. בעוד כחודשיים יחלו העבודות להקמת אולם ספורט בסמוך לבית הספר, אשר צפוי לכלול 2000 מקומות ישיבה ולשמש את תלמידי בית הספר לצד קבוצות ספורט מקצועיות.  בבית הספר יפתחו שני מגרשי ספורט אשר בשעות הבוקר ישמשו את התלמידים בבית הספר ובשעות אחר הצהריים ישמשו כמגרשי ספורט לילדי השכונה. 


מועצת העיר כפר סבא והעומד בראשה, ראש העיר יהודה בן חמו החליטו לכבד את נשיא המדינה מר שמעון פרס ולקרוא לבית הספר הירוק הראשון בארץ על שמו לאור תרומתו הנכבדת לפיתוח הארץ ושמירה על בטחונה. לאורך כל השנים. יהודה בן חמו ראש העיר אמר בישיבת המועצה האחרונה כי הוא חש כבוד רב לקרוא לבית הספר על שמו של נשיא המדינה המכובד והמוערך כל כך. במכתב שכתב למר שמעון פרס ציין כי "מנער שעלה לארץ וכל חלומו היה לרעות צאן וללכת בדרכו של אברהם אבינו, הפכת ללב ליבו של הקונצנזוס הלאומי. נשיא מוערך המשמש כמגדלור לחברה הישראלית כולה. איש רב פעלים שכל שועי עולם משחרים לפתחו, המביא אהדה למדינת ישראל ומקור גאווה לתושבי מדינת ישראל וליהדות התפוצות. בצד היותך איש דעת וספר, עשית רבות לקירוב לבבות, לגישור ולמציאת פתרונות לבעיות השעה.


בן חמו הוסיף וכתב כי "אנו מאמינים כי ההשכלה מקדמת שלום, זכויות אדם, חירות ודמוקרטיה. החינוך וההשכלה הם בראש גאוותינו. טיפוח המצוינות, העמקת הידע והלימוד הם ערכי יסוד בחינוך של כפר סבא. אנו חשים גאווה רבה לקרוא לבית ספר על שמך. אנו תקווה כי בני הדור הצעיר ירכשו השכלה, ידע חינוך וערכים למען חיזוק עוצמתה של החברה בישראל. כשדמותך מעוררת הכבוד והערצה תהה חרותה על לוח ליבם לכל אורך הדורות".