מחלקת הביטחון העירוני בעיריית כפר סבא בשיתוף עם תוכנית "עיר ללא אלימות" פועלת בימים אלה להרחבת מערך המצלמות ברחבי העיר. בכפר סבא מותקנות כיום כ- 30 מצלמות, הממוקמות בגנים ציבוריים או cam2712באזורים המועדים להקמות רעש וונדליזם במהלך התקופה הקרובה תוכפל כמות המצלמות ברחבי העיר, לאחר שבוצע על מיפוי עירוני מקיף של המוקדים החמים בעיר. בימים אלה הותקנו מצלמות חדשות בצומת הרחובות טשרניחובסקי-ששת הימים שיאפשרו בקרה על הצומת ועל חניית כלי רכב בניגוד לחוק ברחוב טשרניחובסקי. 


מטרתן של המצלמות הינה לשמש גורם מרתיע במוקדים אשר זוהו כמוקדים מועדים לפורענות ובהם ישנה שכיחות של מקרי אלימות וונזליזם. השימוש במצלמות יהיה מושכל והן יוצבו במרחבים ציבוריים תוך יידוע הציבור.
המצלמות יוצבו במספר שלבים במספר זירות בעיר ויאפשרו מעקב אחרי המתרחש בשטח על ידי תצפיתן היושב במוקד הביטחון המאויש 24 שעות ביממה. המצלמות ישמשו ככלי הרתעה ויאפשרו תגובה מיידית בעת הצורך במקרי אלימות או עבירות הפוגעות באיכות החיים. הצבת המצלמות מתואמת מול המשטרה וגורמי הביטחון בעיר.


הצוות, שיפעיל את המצלמות ויצפה בשידור החי הינו צוות מקצועי ומיומן שהוכשר במיוחד למטרה זו תוך שימוש מושכל לצרכי בטחון בלבד.


אשל ארמוני מנכ"ל העירייה אמר כי: " אנו מאמינים כי המצלמות הרבות שיותקנו ברחבי העיר יפחיתו את רמת האלימות, ייצרו הרתעה ופיקוח ויאפשרו התערבות בזמן אמת באירועים אלימים. וכמו כן, יסייעו המצלמות בזיהוי ואיסוף ראיות במקרי אלימות. אני קורא לכל התושבים ובעיקר לבני הנוער שיוצאים כעת לחופשת הקיץ, לגלות אחריות אישי ולהימנע מהשתתפות במעשי אלימות הנובעים משעמום וממטרדי רעש מיותרים".

שירלי זלצר מנהלת תוכנית "עיר ללא אלימות" הוסיפה ואמרה כי במסגרת תהליך המוגנות העירוני , תכנית "עיר ללא אלימות" מקיימת פעילות בכל מערכת החינוך, הרווחה הפנאי וההסברה, קיימת גם פעילות נרחבת בתחום האכיפה הכוללת: הפעלת מוקד בטחון, ניידת סיור משולב, מבצעים עירוניים משולבים, תמיכה ומינוף של סיירת ההורים וכמובן הקמת מערך מצלמות עירוני. חשוב לציין כי בסקר שפורסם בכנס ארצי של "עיר ללא אלימות" ובחן את רמת האלימות בישראל, עלה כי 80% מהנשאלים תומכים בהצבת המצלמות לצורך השגת בטחון אישי וסדר ציבורי".