ראש עיריית כפר סבא, יהודה בן חמו ומנכ"ל בטר פלייס בישראל, משה קפלינסקי, חתמו ביום ד' על הסכם לתחילת פריסת תשתית טעינה לכלי רכב חשמליים בעיר כפר סבא. כפר סבא מקדמת מזה זמן רב את הפיכת העיר לעיר ירוקה ומזוהה בעיקר עם השכונות הירוקות הראשונות בארץ, שגם בהן תותקן מערכת טעינה לכלי רכב חשמליים.

המכונית החשמלית עתידה לעלות על כבישי ישראל כבר בשנת 2011, כאשר במהלך 2009 ו-2010 יועמדו לרשות אזרחי ישראל מאות כלי רכב חשמליים לניסיון ויוקמו אלפי עמדות הטענה ותחנות החלפה. התשתית המלאה הצפויה בישראל תכלול יותר מ-500,000 נקודות טעינה ולמעלה ממאה תחנות להחלפת סוללות.


ראש העיר, יהודה בן-חמו, אמר בטקס: "כפר-סבא מביאה עימה בשורות של עשייה ירוקה למען הסביבה ולא רק בדיבורים. כפר-סבא מקדמת את בניית השכונות הירוקות הראשונות בישראל, מסמיכה נאמני ניקיון באמצעות מתנדביה, מסמיכה גנים ירוקים, השיקה לאחרונה את פרויקט ה"ביופילטר" - החזרת מי גשם הזורמים לים וטיהורם למערכת המים - נטעה למעלה מ-3,500 עצים בשנה האחרונה, ועוד. הצטרפות לפרויקט המבורך של בטר פלייס מהווה נדבך נוסף בהפיכת העיר לעיר בת-קיימא. " 


מנכ"ל Better Place Israel , אלוף במיל' משה קפלינסקי אמר "אני מברך על הצטרפותה של עיריית כפר סבא לחזון המכונית החשמלית, זהו נראה מהלך טבעי לנכוח הפעילות הענפה המתקיימת בעיר. יש כאלו שמדברים ויש כאלו שעושים. גם בטר פלייס וגם עיריית כפר-סבא שייכים לסוג השני". עוד אמר קפלינסקי כי "ישנה פעילות מאומצת של עיריות מובילות בעולם ובישראל להקים תשתיות שונות אשר מסייעות להורדת הזיהום העירוני ולייצר פתרונות אמיתיים לאזרחים. אין ספק כי מהלך זה של העירייה מאפשר לתושבי העיר לעבור בצורה זמינה ונוחה לדור הבא של כלי הרכב הבלתי מזהמים. בנוסף לתשתית הטעינה העירונית יוכלו התושבים להתקין גם בחניונים הפרטיים עמדות טעינה". 

תשתית הטעינה לרכבים חשמליים תתפרס במספר מוקדים בעיר: חניון בית המשפט, חניון ברחוב דוד אלעזר בסמיכות לקניון ערים, חניון רחוב התע"ש באזור  התעשייה, חניון הקאנטרי קלאב ובתחום השכונות הירוקות.