מועצת העיר כפר-סבא אישרה את הצעת ועדת השמות לקרוא לרחובות בשכונות הירוקות, אשר נבנות בימים אלו במערב העיר, ע"ש ראשוני המושבה (השכונה הצפונית - מתחם 80) וע"ש גדולי הזמר העברי (השכונה הדרומית - מתחם 60). בין הזמרים שיונצחו בשכונה מאיר אריאל, אהוד מנור, נעמי שמר, עלי מוהר ועוד

 ייחודה של כפר-סבא נעוץ בעברה. למושבה היסטוריה מרתקת בשל ראשוניה ומייסדיה. בעקשנות ובנחישות, חורבן אחר חורבן, באו, בנו והקימו. זה החל בארבעה חלוצים - רפפורט, סקיבין, זטלר ושיינפיין - אשר חזו למושבה גדולות. הם נטעו שקדיות ואיקליפטוסים כדי להפיח תקווה בשממה ולצובעה בירוק. או תם מייסדים שכנו בח'אן, הוא המבנה הציבורי הראשון במושבה, המשמש כיום כבניין העירייה, וחפרו באר בשנת 1906.

 

מלבד השמות הנ"ל, ייקראו רחובות ע"ש: צבי סלור, בכור מזרחי, אידה וברוך פריבר, לאה ודוד לוונברג, ברוך ויואל אברוצקי, לאה וישראל אנצ'יקובסקי, זליוונסקי, ברכה ורבי אריה חיימוביץ', יונה ואליעזר נלקין, רחל ומשה לוי, נח קארלינסקי, חווה ויהושע וישני, זונדל שכטר, אשר ואהרון אוסטרובסקי, מרים ואברהם קמינסקי, אסתר וצבי ריזנבך, יוסף וחיים סוסנו בסקי, רוחמה ודב ויינברג. 


יהודה בן-חמו, ראש העיר: "עיריית כפר-סבא, בעזרת ועדת השמות העירונית, איתרה באמצעות מחקרו של שלמה אנגל וד"ר דן גלעדי את שמות הראשונים ואנו רואים זכות להנציחם בשכונה הירוקה החדשה. ישנה חשיבות רבה בהחלטה זו, אשר מטרתה לחבר את תושביה של העיר עם סיפורה ההיסטורי של המושבה. מעבר לכך, בעצם ההחלטה אנו פורעים חוב של כבוד לדור המייסדים של המושבה. השכונות הירוקות מהוות מודל של קדמה טכנולוגית וחדשנות ואנו מעוניינים לחברן אל הוותיקים ואל המורשת העירונית".


"מעניין שגם בהיבט הצומח ואופייה של השכונה יישמר נופך המקום, שכן במקום צמח יער השרון הקדום, גן הברון מנשה, הפרדסים ועוד" מסרה ירדנה ויזנברג, יו"ר ועדת השמות ומנהלת המוזיאון הארכיאולוגי. "המוזיאון הארכיאולוגי מוצא לנכון, בתום הבנייה, לקיים פעילות בעיר הקשורה לשמות הראשונים, כדי לחבר את האורחים החדשים עם עבר מפואר של כ-2000 שנה" הוסיפה ויזנברג.


עוד הרבה לפני שהחלה בתהליך התגבשותה כעיר ירוקה, מוטת אקולוגיה ושימור סביבה, הייתה כפר-סבא (ועודנה) עיר שוחרת מוסיקה, מהמובילות בישראל בהשקעה בחינוך מוסיקלי לתלמידיה ומבוגריה. כעת, במה שנראה כסגירת מעגל עבור ראש העיר, יהודה בן חמו, שהשקיע רבות הן במוסיקה והן בשימור הסביבה, ייקראו רחובותיה של שכונה ירוקה שלמה על שמם של מוסיקאים ואנשי זמר ישראלים.  


ע"פ יוזמתו של בן-חמו, ועדת השמות תביא לאישור המועצה את ההצעה לקריאת הרחובות בשכונה 60 ע"ש הזמר העברי. בשכונת הזמר העברי החדשה, במערב העיר, אחת מתוצאות החזון האקולוגי של בן חמו, יונצחו שמותיהם של אגדות זמר ומשל המוסיקה העבריים: נעמי שמר, יאיר רוזנבלום, אהוד מנור, סשה ארגוב, שושנה דמארי, עוזי חיטמן, יוסי בנאי, אריק לביא, מאיר אריאל, ג'ו עמר, עופרה חזה, יצחק (זיקו) גרציאני, עלי מוהר, ועוד. כמו כן, ייקרא רחוב על שם 'קרן המוסיקה', מפעל עירוני מוסיקלי מפואר, אשר הוקם ע"י רופא הילדים ד"ר שמוליק פרנקו.


לדברי בן חמו: "אני שמח וגאה על ההזדמנות העומדת בפני מועצת העיר לאשר הצעה כה חשובה. הצטלבו לפנינו שלוש הזדמנויות, שהפכו ביחד למעשה כביר ורב משמעות, הנוגע בשלושה תחומי חיים. השכונה הירוקה מייצגת עבורנו את החזון ומימושו, לפיהם כפר-סבא מובילה את הערים בישראל בשימור הסביבתי על כל המשתמע מכך; קריאת רחובות השכונה על-שם נפילי זמר ומוסיקה עבריים מסמלת את מקומה הרם של המוסיקה בחינוך, בתרבות ובחי היומיום של העיר והמדינה; וכמובן הכבוד וחשיבות הנצחתם של האנשים הללו, שעיצבו במובן מסוים את חיינו ואחראים לדיסקוגרפיה האישית של כל אחד מאיתנו".