שלום, אורח
שם משתמש סיסמא זכור אותי
קבלנים, פרויקטים וקבוצות רכישה - כפר סבא הירוקה - השכונות הירוקות

הנושא שקע טלפון וטלוויזיה במטבח - אקו שלב א'

שקע טלפון וטלוויזיה במטבח - אקו שלב א' 9 שנים 9 חודשים ago #7124

• איל
  • איל's Avatar
  • לא מחובר
  • Gold Boarder
  • אקו א'
לכל השכנים שלום,
אנחנו רכשנו דירה בבנין 4. אני חושב שהיינו בין אחרוני הרוכשים בשלב א. חתמנו על החוזה בנובמבר 2009.
במסגרת שדרוג המטבח ושינוי תכנון החשמל במטבח, היה אצלנו החשמלאי לפני כ- 3 שבועות ועשה את השינויים. לפני השינויים היה לנו שקע של טלפון ושל טלוויזיה במטבח ולאחר שהוא סיים את עבודתו, התברר שהוא סתם/ביטל את שני השקעים הללו. בבירור עם לאנה היא אמרה לי שביטלו את השקעים היות וכנראה עשו אותם בטעות. כמו כן היא אמרה שהיא לא רואה שיש לי במפרט הדירה שקע טלפון או טלוויזיה במטבח.
הדבר היה מאד תמוה בעיני, היות וזכרתי בבירור כי ראיתי במפרט שקע טלפון וטלוויזיה במטבח. בדקתי את המפרט שחתמתי עליו והתפלאתי לראות שאכן אין שקע טלפון וטלוויזיה במטבח. הלכתי והוצאתי מפרט נוסף של הדירה שאני מחזיק אצלי, מפרט שקיבלתי מאנשי המכירות לפני החתימה על החוזה על מנת לראות את מפרט הדירה. במפרט הזה כן יש שקע טלפון ושקע טלוויזיה במטבח, וכמו שאמרתי אכן היה קיים פיזית שקע טלפון וטלוויזיה במטבח עד לפני כ 3 שבועות מתי שהחשמלאי עשה את שינויי החשמל וסתם את השקעים האלו. כמו כן בשרטוט החשמל המקורי שקיבלתי עם תיק הדייר אכן מופיעה נקודת טלפון במטבח.
כל הסיפור הזה נראה לי מאד תמוה היות ואני לא יכול להבין למה יש שוני בין המפרט שקיבלתי לעיון לפני החתימה על החוזה, לבין המפרט עליו חתמתי (ומי יודע איזה עוד אי התאמות כאלו יש...), למה נתנו לי לחתום על מפרט לא זהה למה שנתנו לי לעיון לפני כן?
אני מבין שמה שקובע זה המפרט עליו חתמתי, אבל יש לי הרגשה לא טובה לגבי הסיפור הזה.

מעניין אותי לדעת, ואני אשמח אם תשתפו אותי: האם אצל מישהו מכם במפרט הדירה עליו חתמתם יש נקודת טלפון במטבח (ולא משהו שקיבלתם כאקסטרה...)? האם למישהו נוסף היה איזשהו סיפור עם נקודת טלפון במטבח?

תודה,
איל.
הפרסום בפורום למשתמשים רשומים בלבד

תגובה:שקע טלפון וטלוויזיה במטבח - אקו שלב א' 9 שנים 9 חודשים ago #7125

• Idit
  • Idit's Avatar
  • לא מחובר
  • Platinum Boarder
  • אקו 7 (שלב ב')
בשלב ב' ניש במפרט נקודת TV ונקודת טלפון במטבח.

תגובה:שקע טלפון וטלוויזיה במטבח - אקו שלב א' 9 שנים 9 חודשים ago #7130

• עומר
  • עומר's Avatar
  • לא מחובר
  • Expert Boarder
  • אקו - בנין 2
בדקתי עכשיו את המפרט ואת תוכנית החשמל וגם אצלנו יש משהו מוזר. במפרט שחתמנו עליו (ינואר 2008) רשום שישנן 6 נק' טלפון ו6 נק' טלוויזיה, אבל במפרט עצמו לא מצויין מיקום הנקודות. בשרטוט החשמל שקיבלנו עם תיק הדייר יש אמנם 6 נק' טלוויזיה אבל 7 נק' טלפון. טלוויזיה - נק' בכל חדר שינה (4 סה"כ), נק' בפינת משפחה ונק' בסלון. טלפון - כמו טלוויזיה בתוספת נק' במטבח.
אני אבדוק בביקור הבא בדירה האם אכן יש נק' טלפון נוספת במטבח או לא. בכל מקרה אנחנו חתמנו על המפרט ולא על תוכנית החשמל שאותה קיבלנו רק עם התיק מאוחר יותר, אז אם הנק' לא קיימת במטבח לא נראה לי שיש מה לעשות עם זה.

תגובה:שקע טלפון וטלוויזיה במטבח - אקו שלב א' 9 שנים 9 חודשים ago #7132

• איל
  • איל's Avatar
  • לא מחובר
  • Gold Boarder
  • אקו א'
עומר שלום,
תודה על התגובה. מוזר לי שאתה אומר שבמפרט שחתמת עליו אין פירוט של מתקני חשמל לכל חדר. במפרט שאני חתמתי עליו יש טבלא שנקרית: "מתקני חשמל". בטלבא הזו מפורט איזה שקעים יש ובאיזה חדרים. הטבלא כוללת את על חדרי הבית כולל שירותים, מרפסת, חדר דיור, פינת אוכל וכו' וכן את כל סוגי השקעים הרלוונטיים לאותו חדר כגון: בית תקע רגיל, בית תקע מוגן מים, נקודת טלויזיה, נקודת טלפון, נקודת אינטרקום, נקודות מאור וכו'.
הטלבא הזו היא חלק ממפרט סטנדרטי של דירה. אתה בטוח שאין לך פירוט כזה? אם לא, איך אתה יכול לדעת מה מגיע לך בכל חדר וחדר?

ראה טבלה כזו לדוגמה שהעליתי כאן: טבלה מס 8 - מתקני חשמל.jpg

דרך אגב אנחנו גם לא חתמנו על תכנית החשמל. קיבלנו כמוכם את תכניות החשמל בתיק הדייר לאחר החתימה. (כמובן שכן חתמנו על תכניות הדירה אבל תכנית החשמל לא כלולה בחתימות).

מה שלי מפריע זה שלכאורה ישנם שתי גרסאות של מפרטים. במפרט הראשון שקיבלתי לעיון כן יש נקודת טלפון במטבח ובמפרט שחתמתי עליו אין.
______________8______________________.jpg

תגובה:שקע טלפון וטלוויזיה במטבח - אקו שלב א' 9 שנים 9 חודשים ago #7133

• נועה
  • נועה's Avatar
  • לא מחובר
  • Platinum Boarder
  • ECO בנין 5 (שלב ב')
אייל, לפני שחתמתם על החוזה יחד עם המפרט לא בדקת על מה אתה חותם? אני לא מבינה את השאלה שלך - ייתכן כי אכן יש הבדל בין המפרט שקיבלת ממשרד המכירות והמפרט שעליו בסוף חתמת - אבל זו אחריות שלך לוודא על מה אתה חותם..

תגובה:שקע טלפון וטלוויזיה במטבח - אקו שלב א' 9 שנים 9 חודשים ago #7147

• עומר
  • עומר's Avatar
  • לא מחובר
  • Expert Boarder
  • אקו - בנין 2
היי אייל,
מה שכתבתי הוא שלא מצויין מיקום נק' הטלוויזיה והטלפון, לא שלא מצויין מיקום נק' החשמל.
במפרט שלנו אין טבלה כמו שצרפת אבל יש סעיף לכל חדר ובו פירוט של נק' החשמל בלבד. לעומת זאת יש סעיף נפרד לנק' טלוויזיה ואחד לטלפון שבשניהם כתוב שיש סה"כ 6 נק' אבל לא מפורט היכן.
אני מניח שזיתוני הצליחו לשפר את נוסח המפרט במהלך 22 החודשים שעברו בין החתימה שלנו לשלך :-)
בכל מקרה, אני לא חושב שהייתי מוצא שימוש לנק' טלוויזיה וטלפון מעל השיש במטבח, למרות שזה אכן מרגיז שהנק' הורדה לפני החתימה ולא טרחו לציין את זה.
עריכה אחרונה: 9 שנים 9 חודשים ago על ידי עומר.

תגובה:שקע טלפון וטלוויזיה במטבח - אקו שלב א' 9 שנים 9 חודשים ago #7149

• יריב
  • יריב's Avatar
  • לא מחובר
  • Platinum Boarder
  • הזמר העברי
אייל אני לא מבין מה הבעיה
כאשר הגעתם לדירה, האם היו נקודות פיזית בקיר?
ואז שהגיע החשמלאי הוא "סתם" את הנקודות (לא התקינו שקעים, וכיסו בטיח)?
אם אכן כך, אחרי שתקבל את הדירה, פתח את הנקודה שהוא "סתם"
שימרו על רוכבי האופניים