שלום, אורח
שם משתמש סיסמא זכור אותי
קבלנים, פרויקטים וקבוצות רכישה - כפר סבא הירוקה - השכונות הירוקות

הנושא מפרטי הפרויקטים

מפרטי הפרויקטים 11 שנים 3 חודשים ago #263

• MrGreen
  • MrGreen's Avatar
שלום,

אני בעיצומו של משא ומתן מול 2 חברות לדירת 4 חדרים והאמת היא שלא נפלתי מהכיסא באף פרויקט שראיתי. רובם עם מעלית אחת קטנה (ל 6 קומות), מחסן רק ל 5 חדרים בחלק גדול מהפרויקטים, שלא נדבר שלאף פרויקט שראיתי אין לובי כפול (6-7 מטר. וזה חשוב מאוד מנסיון).

רציתי לשתף קצת ידע ולבדוק מה מציעים בפרויקטים השונים מבחינת המפרט (כולל מפרט פנימי כגון אריחים, כלים סניטריים דלתות וכו')

אני בדקתי כמה במתחם 60 וגם במתחם 80.
ECO נראים לי די בסדר (יחסית. כי לשכונות אחרות זה נמוך מדי)

מה דעתכם?
הפרסום בפורום למשתמשים רשומים בלבד

תגובה:מפרטי הפרויקטים 11 שנים 3 חודשים ago #266

• יוני
  • יוני's Avatar
  • לא מחובר
  • Senior Boarder
  • אם אלוהים לא רצה שנאכל פרות, למה הוא עשה אותן מבשר
ראיתי כמה מפרטים במתחם 60 והם נראים מצוין.
לכל הדירות יש מחסנים, המעליות לא קטנות.
לגבי מפרט פנים, הוא לא רע אפילו די גבוה ביחס לקבלנים, אבל מי שרוצה לשדרג - לא באמת קשה. מניסיון, בדירת ארבעה חדרים שדרגנו בסביבות 80,000 שקל.

תגובה:מפרטי הפרויקטים 11 שנים 3 חודשים ago #267

• דירה2011
  • דירה2011's Avatar
  • לא מחובר
  • Gold Boarder
  • קירת שלב א'
מסקירה שעשינו אצל מרבית הפרוייקטים המפרטים די דומים: ריצוף גרניט פורצלן, אסלות מונובלוק, מיזוג מיני מרכזי וכו'. ככל שראינו, מחסן לכל דירה זה סטנדרט (אבל לא שאלנו על 4 חדרים). יש פרוייקטים ששידרגו בקטנה (אסלות תלויות אצל view) ויש ששנמכו (יש כאלו שלא נותנים תריסים חשמליים בחדרי ילדים, ועוד). יתכן שאפשר לשפר מעט במו"מ, ומי שחייב ברזים של חזי בנק כמו בדירה מקטלוג שיפתח את הארנק (תנוח דעתך, גם מי שקנה דירת 4 חדרים אצל אקירוב שילם אקסטרא על עיצוב פנים).
שתי מעליות יש לרוב בבניינים עם יותר דירות (24+). לובי כפול יש בכמה פרוייקטים בהם יש שני בניינים מחוברים עם לובי משותף (אצל view וקירת ראינו דברים כאלו. מצד שני, לרוב כל מעלית משרתת רק אגף אחד, כך שאתה "נהנה" רק ממעלית אחת).
סה"כ האבזור די הזכיר לנו את הדירה שאנו גרים בה כיום, שאמנם כבר בת 9 שנים, אבל נמצאת בצפון ת"א (שבה סטנדרט המחיר גוזר סטנדרט אבזור).
לפי תוכן ההודעה, נראה שאתה מצפה ליותר מהמפרט באזורים המשותפים בבניין. עד היום יצא לי לראות סטנדרטים של פאר רק במגדלים (10+ קומות) בעוד שבבניינים "רגילים" יש פחות השקעה.

תגובה:מפרטי הפרויקטים 11 שנים 3 חודשים ago #268

• MrGreen
  • MrGreen's Avatar
אני גר בשכונה דומה בנתניה (קרית השרון), ואני רוצה להגיד לך (לפי התרשמותי עד כה) שהרמה כאן בנתניה גבוהה בהרבה בפרויקטים הטובים יותר (2 מעליות לכל הבניין ולא רק לאגף מסוים גם אם לא נדרשים ע"פ חוק בבניין של 7 קומות), ג'ימבורי לילדים, לובי כפול (הקבלן מפסיד 4 דירות אבל המחיר של הדירה נשמר יפה - זה משדר יוקרה).

אז איזה פרויקט הכי הרשים אותך אם מחברים את כל השיקולים?

תגובה:מפרטי הפרויקטים 11 שנים 3 חודשים ago #269

• יוני
  • יוני's Avatar
  • לא מחובר
  • Senior Boarder
  • אם אלוהים לא רצה שנאכל פרות, למה הוא עשה אותן מבשר
בלי להעליב, כאשר קבלן צריך להתמודד עם התדמית של נתניה בניסיון למכירת דירות, הוא צריך להשקיע בקוסמטיקה של הבנין כדי למשוך קונים.

תגובה:מפרטי הפרויקטים 11 שנים 3 חודשים ago #270

• דירה2011
  • דירה2011's Avatar
  • לא מחובר
  • Gold Boarder
  • קירת שלב א'
תראה, אם הדברים האלו כל כך חשובים לך ואף פרוייקט לא מספק אותם, אף אחד לא מכריח אותך לקנות. בבניין שאנו גרים בו היום יש חדר ארועים מפואר שחוץ מאספות דיירים לא הייתי בו מעולם. הלובי מעוצב באופן מרשים למרות שהוא בגובה רגיל. אנחנו בחרנו דירה בעיקר לפי קריטריונים של גודל, צורה, מחיר ומיקום הפרוייקט. על מפרט פנים התמקחנו, ומה שלא קיבלנו נקנה בעצמנו. מפרט של שטחים משותפים זה מבחינתנו יותר nice to have, כל עוד הבניין עצמו נראה "מודרני" (חניות מקורות, חיפוי אבן...). חשוב לנו שהבניין יהיה יפה מבחוץ אבל פחות חשוב אזורים שנשהה בהם 10 שניות ביום.
אם סדרי העדיפויות שלך שונים, זכותך לדבוק בהם ולחכות למשהו שיתאים לך יותר. מתוכננים בשכונה גם כמה מגדלים, אולי הם יתאימו לך יותר (או שלא).

תגובה:מפרטי הפרויקטים 11 שנים 3 חודשים ago #271

• MrGreen
  • MrGreen's Avatar
מקובל. אתה יכול לפרט על מה התמקחת, או על מה ניתן להתמקח במפרט הפנים?

ואיזה פרויקטים הכי הרשימו אותך (אף אחד לא שומע..)?

תגובה:מפרטי הפרויקטים 11 שנים 3 חודשים ago #272

• MrGreen
  • MrGreen's Avatar
יש בזה משהו, אבל התחושה הכללית שלי היא שלא נתנו פה את המירב. אגב, לידיעתך, מי שהתעקשה על רמת המפרט הגבוהה בנתניה הייתה לא אחרת מאשר ראש העיר פייברג על מנת למשוך אוכלוסיה חזקה יותר (ובאמת יש כאן אוכלוסיה ממש טובה בשכונה הזו בנתניה) שמרביתם מהמרכז. זה בטח לא אינטרס של הקבלן.

תגובה:מפרטי הפרויקטים 11 שנים 3 חודשים ago #274

• דירה2011
  • דירה2011's Avatar
  • לא מחובר
  • Gold Boarder
  • קירת שלב א'
לגבי השאלה האחרונה, זה באמת עניין של טעם, ולא ברור לי באיזה קריטריון אתה מתעניין. View מציעים אסלות תלויות וכיורים מונחים כסטנדרט. מצד שני, אפשר לפתוח את הארנק ולעשות זאת בעצמך בתוספת מחיר זניחה ביחס למחיר הדירה (ובכלל, לא כולם חושבים שזה יפה). לנוה (the garden) יש העמדת בניינים מתוכננת מאוד מרשימה (מעגל של בניינים נמוכים עם חצי גורן של מגדלים באצמע, והרבה ירוק מסביב) שלפחות לפי ההדמיות תראה מאוד יפה. מצד שני, לא התעניינו לעומק בדירות עצמן אז אין לי דעה אם הפרויקט כדאי.

תגובה:מפרטי הפרויקטים 11 שנים 3 חודשים ago #275

• דירה2011
  • דירה2011's Avatar
  • לא מחובר
  • Gold Boarder
  • קירת שלב א'
לגבי תוספות: יש דברים שכל עוד הבניין לא מוכן, מאוד זול (או אפילו לא עולה בכלל) לקבלן לתת אבל לך עולה ביוקר לפי מחירון שינויים: תוספת נקודות, ברז במרפסת, וכו'. שמנו לב שאם בפרוייקט מסויים חסר משהו שכל האחרים נותנים (גודל הריצוף, תריסים חשמליים) יש נכונות להשוות תנאים.
על תוכן האבזור עצמו (סוג הברזים, כלים סניטריים, מטבח) היה פחות מה לדבר, בייחוד שכאשר הדירה על הנייר או בתחילת השלד הדברים האלו טרם נקבעו. בכל מקרה אין מה לצפות למשהו סופר יוקרתי, וצריך לקחת זיכוי (אפשר אפשר לקבל את ההתקנה בחינם, לפחות אם קונים מאותה פירמה שהקבלן עובד איתה)

תגובה:מפרטי הפרויקטים 11 שנים 3 חודשים ago #277

• דירה2011
  • דירה2011's Avatar
  • לא מחובר
  • Gold Boarder
  • קירת שלב א'
אם אפשר להצטרף לקיטורים על המפרט, הדבר שהכי הפריע לנו (יותר ממספר המעליות, גובה הלובי וכמות החדרים לרווחת הדיירים, למרות שגם אלו יכלו להשתפר) זה עניין החניות. ברוב הפרוייקטים דירה "רגילה" תקבל חניות עוקבות, שזה מאוד לא נוח. ככל הידוע לי מדובר באילוץ של התב"ע, אבל זה עדיין חבל.
מצד שני, לזכות ה"מפרט" (או יותר נכון, השכונה כולה) יש את התכנון הסביבתי שמצא חן בעיננו: שטחים פתוחים, מרחק בין בניינים, תכנון מראש של מבני ציבור. אני מכיר שכונות שנחשבות יוקרתיות בהרבה אבל נראות כמו הפצצה אקראית של בניינים צפופים, כשכל קבלן תפס מגרש ובנה עליו מה שבא לו.

תגובה:מפרטי הפרויקטים 11 שנים 3 חודשים ago #315

• אייל
  • אייל's Avatar
  • לא מחובר
  • Gold Boarder
  • ק. רכישה מתחם 60
לדעתי 2 מעליות לבנייניים קטנים זה רק חסרון. החסרון הוא בעלות התחזוקה החודשית.
כמו כן מאותה סיבה, לובי כניסה גבוה, עולה לתחזק בהתאם (תחשבו שבשביל להחליף מנורה צריך מנופון קטן ולנקות חלונות, צריך או מנופון או סנפלינג).

אס לעיתים זה יפה אבל כל חודש זה יעלה בהתאם.