שלום, אורח
שם משתמש סיסמא זכור אותי
קבלנים, פרויקטים וקבוצות רכישה - כפר סבא הירוקה - השכונות הירוקות

הנושא עלויות ומחירים בפרוייקטים השונים

עלויות ומחירים בפרוייקטים השונים 11 שנים 3 חודשים ago #181

• אוה
  • אוה's Avatar
  • לא מחובר
  • Fresh Boarder
היי,
רציתי לשתף בתחושות, לאחר שעברתי מפרוייקט לפרוייקט גיליתי שכל הקבלנים מתנהגים כקרטל ומתאמים מחירים.(גם בהנחות)
מחירי הדירות זהים לחלוטין (4,5,6 חדרים) לא כל שכן כאמור רמות ההנחות.
היות ויש ביכולתנו להשפיע כצרכנים ,אני מציעה, לספר על % ההנחה המוצעים בחברות השונות ולשתף את המשתתפים בפורום בסגירות ובמו"מ המתנהלים.
מקווה לשיתוף פעולה...
הפרסום בפורום למשתמשים רשומים בלבד

תגובה:עלויות ומחירים בפרוייקטים השונים 11 שנים 3 חודשים ago #184

• tzurl
  • tzurl's Avatar
  • לא מחובר
  • Senior Boarder
אין פלא שזה כך,אנשים רצים למשרדי המכירות כאילו מוכרים שם טלווזיות בחצי מחיר.
משכנעים אחד תשני שהמחיר רק יעלה וכדאי לקנות.לדעתי זאת טעות ורק מיקוח חריף ישנה כאן משהו.מצד שני למי שיש ,שיקנה במחיר הזה,זכותו.

תגובה:עלויות ומחירים בפרוייקטים השונים 11 שנים 3 חודשים ago #185

• נועה
  • נועה's Avatar
  • לא מחובר
  • Platinum Boarder
  • ECO בנין 5 (שלב ב')
הנחה במו"מ יכולה לבוא גם לידי ביטוי בהכנסת רכיבים נוספים למפרט ללא עלות ו/או למחירון השינויים - כיוון שזה לא כסף הנראה לעין בעת החתימה על החוזה, אנשים לא רואים בכך הנחה. חשוב לזכור כי כל תוספת שהיא מעבר לכתוב במפרט עולה כסף - בחשבון המצטבר שווה להתווכח גם על המפרט ועל מחירון השינויים כי זה שווה הרבה מאוד כסף בשלבים המתקדמים יותר....פה לכל קבלן יש את הגמישות שלו וכמובן לכל דייר את יכולת המיקוח והמודעות לדברים הללו....

תגובה:עלויות ומחירים בפרוייקטים השונים 11 שנים 3 חודשים ago #187

• דירה2011
  • דירה2011's Avatar
  • לא מחובר
  • Gold Boarder
  • קירת שלב א'
על אף הדברים שאני כותב בהמשך, הייתי שמח לשלם כמה שפחות על הדירה שאני קונה. מצד שני, הייתי גם שמח את יום לאחר הרכישה המחיר יעלה פי 10 :laugh:

העובדה שמחירי דירות דומות בגודלן, במיקומן, בזמן הבניה וברמת הגימור שלהן דומים אינה מצביעה בהכרח על קרטל אלא יותר על מאפיינים נורמלים של זרימת מידע בשוק חופשי. שוק הדירות אינו משוכלל אבל מספיק שכל יזם יבצע סקר שוק לפני שיתמחר את הדירות ואז אין פלא שהמחירים דומים.
נכון שלפני חצי שנה היה אפשר להשיג הנחות גדולות יותר מאשר ניתן להשיג היום. אבל, היות שלא מכריחים אף אחד לקנות, העובדה שהמחירים עלו מעט והגמישות להנחות פחתה מצערת למי שרצה לקנות, אבל זה המחיר ושום חרם צרכני של כמה אנשים בודדים בפורום לא ישנה זאת. מה שקבוצת אנשים בפורום כן יכולה לעשות זה להתאגד כקבוצת רוכשים ולקבל הנחה יותר משמעותית מאחד היזמים.
בנוסף למה שכתבה נועה על תוספות למפרט שהן שווה ערך להנחה, יש עוד דרכים להוזיל עלויות, אם כי מדובר לכל היותר באחוזים בודדים:
- למי שיש אשרות לשלם את מרבית הכסף מראש יכול לקבל הנחה משתלמת ביחס לריבית האפסית שמקבלים היום על השקעה סולידית קצרת טווח
- חלק מהיזמים מוכנים להציע דחיה במועדי התשלום בלי ריבית והצמדה. זה יכול להשתלם למי שלוקח הלואה, אם כי לעיתים ההטבה הזו באה במקום קבלת הנחה במחיר.
- מהתרשמות כללית במעבר בין משרדי המכירות, דירה בקומה נמוכה בבניין גבוה שיושב על כביש רחב תעלה פחות, ובצדק. כנ"ל לגבי אחד הפרוייקטים שנמצא ממש דבוק לבית הספר. מי שרוצה להוריד במחיר אפילו על חשבון התמורה שיקבל יכול לשקול זאת

תגובה:עלויות ומחירים בפרוייקטים השונים 11 שנים 3 חודשים ago #188

• נועה
  • נועה's Avatar
  • לא מחובר
  • Platinum Boarder
  • ECO בנין 5 (שלב ב')
מצטרפת לדבריך....:)

תגובה:עלויות ומחירים בפרוייקטים השונים 11 שנים 3 חודשים ago #189

• razi
  • razi's Avatar
המחיר בסופו של דבר הוא נגזרת של היצע וביקוש.
עברתי במקרה במתחם 60 ביום שישי ומשרדי המכירות נראו עמוסים באנשים.
מדובר על שוק חופשי שמתנהל על פי חוקי היצע וביקוש, אבל המוצר שנמכר אינו אחיד.
ברור שדירה שיושבת על כביש ראשי בקומה ראשונה מתוך אין סוף תעלה פחות מקומה שלישית בבנין חמש קומות מרוחק מהרעש.
גם אם לא נותנים הנחות, השדרוגים והקטנת עלויות המימון יכולים להיות הרבה יותר משמעותיים מהנחה.
בעיקרון, רוב התשלומים צמודים למדד תשומות הבניה. אם מצליחים לנטרל מרכיב זה, חוסכים הרבה מאוד כסף, מה גם שאין היום שום מכשיר פיננסי שמסוגל לספק הגנה לכספים שצמודים למדד זה.

תגובה:עלויות ומחירים בפרוייקטים השונים 11 שנים 3 חודשים ago #191

• דירה2011
  • דירה2011's Avatar
  • לא מחובר
  • Gold Boarder
  • קירת שלב א'
יש יזמים שמוכנים לעבוד לפי מדד המחירים לצרכן. אי אפשר לדעת אם זה יהיה משתלם יותר ממדד תשומות הבניה, אבל לפחות לפי נתוני עבר הוא פחות תנודתי (לשני הכיווונים) וגם יותר קל להצמיד אליו חסכונות.

תגובה:עלויות ומחירים בפרוייקטים השונים 11 שנים 3 חודשים ago #192

• guy-sh
  • guy-sh's Avatar
  • לא מחובר
  • Administrator
  • שבירו - בנין 1
  • Thank you received: 1
אני לא קיבלתי רושם שהמחירים זהים.
יש הפרש לא קטן בין הפרויקטים השונים במחירי הדירות.
ברור שהמחירים דומים. הרי התמחורים, העלויות ותחזיות הרווח של כולם דומים - ברור שגם המחירים יהיו דומים, פחות או יותר.
גיא שמואלי
מנהל האתר
כפר סבא הירוקה - השכונות הירוקות