שלום, אורח
שם משתמש סיסמא זכור אותי
מערכת החינוך וילדים

הנושא בית הספר הירוק - הסדרי תנועה - "חבק נשק וסע"

בית הספר הירוק - הסדרי תנועה - "חבק נשק וסע" 1 שנה 2 חודשים ago #23830

שלום לדיירי השכונה הירוקה,

הבוקר ביצעתי תורנות "חבק נשק וסע" בביה"ס הירוק.
שמחתי לגלות שמרבית ההורים מכבדים את הסדרי התנועה שנועדו לתמוך בהסעת ילדינו לביה"ס ובפרידה בטוחה.

למרבה הצער ישנה קבוצה מצומצמת של הורים שאינם מכבדים את הסדרי התנועה. במקום להגיע למפרצי החניה מכיוון המשתלה, הם מגיעים מהכיוון ההפוך וחותכים את התנועה במאמץ להיכנס למפרצי החניה ולקצר את התור.

לכאורה מדובר ב"גניבה" קטנה אך בפועל קבוצה זו מהווה סיכון לבטיחות ילדינו.
בנוסף, חיתוך הנתיב שלרוב נעשה באגרסיביות (במטרה להשיג מקום במפרץ החניה) מגדיל את הסיכוי להתנגשות בין כלי רכב.

אני פונה לכל הורי השכונה בבקשה לכבד את הסדרי התנועה שנועדו למען בטיחות ילדינו. הגישה למפרצי החניה בביה"ס הירוק מתוכננת מכיוון המשתלה בלבד.

במידה ונתקלים בהורה שלא מכבד את הסדרי התנועה ניתן ואף מומלץ להעיר לו. יחד נייצר סביבה נעימה ובטוחה לנו ומעל לכל לילדנו.

בברכת שבת שלום,
ליאור
הפרסום בפורום למשתמשים רשומים בלבד

תגובה: בית הספר הירוק - הסדרי תנועה - "חבק נשק וסע" 1 שנה 2 חודשים ago #23834

• orsha
  • orsha's Avatar
  • לא מחובר
  • Fresh Boarder
ליאור שלום,

גם אני ביצעתי תורנות זאת לפני כעשרה ימים.
כמוך, שמחתי לראות שרב ההורים נוהגים ע"פ חוקי התנועה ואני מצטרף לקריאתך למיגור התופעה הבזויה של כניסה למפרץ נגד כיוון התנועה.

בנוסף, נוכחתי כי ההורים המגיעים מכיוון המשתלה עוצרים את רכבם באמצע המפרץ, ואינם מקפידים להמשיך עד קצהו, גם כאשר מאחוריהם שיירה של רכבים הממתינה להכנס למפרץ. עצירה זאת, מול שער בית הספר, יוצרת עומס מיותר ו"מבזבזת" את אורך המפרץ.
בואו ננסה להקל על ההורדה בבוקר במקום בעייתי זה, וננצל את כל אורכו של המפרץ.

אור

תגובה: בית הספר הירוק - הסדרי תנועה - "חבק נשק וסע" 1 שנה 2 חודשים ago #23835

אני חושבת שהכי נכון לפנות להנהלת בית הספר.. הם יכולים להוציא חוזר/מסמך פשוט וחביב לכל ההורים בבי״ס. מניסיון ברעננה זה לוקח קצת זמן עד שהעניין מוטמע, אבל ההתגייסות של הנהלת בית הספר ביידוע ההורים-הינו משמעותי! B)

שבת שלום לכולם

תגובה: בית הספר הירוק - הסדרי תנועה - "חבק נשק וסע" 1 שנה 2 חודשים ago #23838

שוחחתי עם מנהלת ביה"ס ועם הורה שלקח על עצמו את האחריות על זה"ב (זהירות בדרכים). מסתבר שנעשים מאמצים מול עיריית כפר סבא ושישנה היענות ושיתוף פעולה בנושא.

אחראי זה"ב עדכן שמתוכנן קו הפרדה רצוף בקטע הרלוונטי.

אור - מסכים עם כל מילה.
בנוסף התייחסות כתובה של ועד הורי ביה"ס תסייע בנושא.

כל מי שיכול לסייע בקידום הנושא יבורך.

ליאור